Bezpečné chování pro kluky a pro holky - sada aktivit pro žáky i pedagogy

Kategorie: Novinky Zveřejněno: čtvrtek 18. srpen 2022 Napsal Kamil Kopecký Vytisknout E-mail

Už nějakou dobu s kolegy pracujeme na zbrusu novém souboru aktivit (takovém pracovním sešitu) pro žáky 1. a 2. stupně ZŠ, ale i rodiče a učitele, které mohou využít v běžné výuce, ale třeba také domácí přípravě. Jak už to tak bývá, úkoly jsou zaměřeny na nejrůznější témata spojená s online bezpečností a její prevencí a pokrývají kolem 25 oblastí.

Kromě klasických témat kyberšikana, sexting, kybergrooming apod. řešíme docela hodně různé druhy podvodů, rizikové výzvy, rizika spojená s mobilními telefony, samozřejmě sociální sítě, nechybí taková témata, jako je třeba bezpečnost počítačových her či více globální témata typu cenzura na internetu. Důležité jsou také aktivity spojené s autorským zákonem - co smíme a nesmíme fotit a natáčet, jak je to se sdílením apod. Vše je doplněno metodikami pro učitele, ať vědí, jak téma využít. Finální výstup bude mít formát A4 (cca 150-200 stran, zatím netuším, kam nás to zavede) a bude jak v papíru, tak i v PDF podobě. Bude ZDARMA.

Naše nové dílko se bude jmenovat: Bezpečné chování na internetu pro kluky a pro holky. Ukázky pak najdete na mém FB: https://lnkd.in/e6XXKEge

Zobrazení: 5246
Hodnocení článku:
Hodnocení: 0 z 5. Celkem 0 hlasů