Tvoje cesta onlinem

Kategorie: Novinky Zveřejněno: čtvrtek 20. leden 2022 Napsal Kamil Kopecký
Je mou milou povinností představit vám sadu podcastů o bezpečném chování na internetu, které jsme s Lukáš Mada, Pavel Schweiner a kolegy z ČSOB natočili pro aktivity ČSOB Tvoje cesta onlinem na konci minulého roku. Poslouchat můžete na všech hlavních platformách Spotify, Apple, Google a Spreaker.

Prevíti na síti - LIVE stream

Kategorie: Novinky Zveřejněno: středa 8. prosinec 2021 Napsal Kamil Kopecký

Online podvody, ransomware, sextortion, vydírání, zneužívání kryptoměn, romance scam - o tom všem byl dnešní stream, který jsme realizovali v rámci cyklu Prevíti na síti LIVE. Naše pozvání přijali Vašek Písecký a Pavel Schweiner, zkušení krimiminalisté, kteří se specializují právě na kyberkriminalitu. Celý stream si můžete zpětně prohlédnout zde.

Nastaroval jsem Prevíty na síti!

Kategorie: Novinky Zveřejněno: středa 17. listopad 2021 Napsal Kamil Kopecký

Prevíti na síti je nový cyklus videopřednášek o online podvodech, který připravuji pro YouTube kanál projektu E-Bezpečí. Online podvody patří k nejrozříšenějším formám kyberkriminality a každý den jsou v online prostředí podvedeny milióny uživatelů, kteří se nechají nachytat na některý druh podvodu. Prevíti na síti si kladou za úkol odhalit a popsat nejrozšířenější druhy podvodů, v první dílech se tak seznámíte s phishingem, scamem, ale také podvodnou reklamou (níže v textu). Mrkněte! A pokud se vám cyklus líbí, přihlaste si odběr

Číst dál: Nastaroval jsem Prevíty na síti!

Svět médií 21. století s Kovym

Kategorie: Novinky Zveřejněno: středa 8. prosinec 2021 Napsal Kamil Kopecký

Dobrá věc se podařila, v rámci Světa médií 21. století se nám podařilo zrealizovat besedu s influencerem Karlem Kovařem alias Kovym. A stálo to za to! Ostatně záznam z celé debaty si můžete pustit zde.

Svět médií opět nastartoval, uvidíme, jak dlouho to vydrží

Kategorie: Novinky Zveřejněno: sobota 23. říjen 2021 Napsal Kamil Kopecký

Tento týden jsme restartovali po roční pauze náš cyklus Svět médií pro 21. století. Hostem prvního letošního povídání byl zkušený novinář, který pracoval mimo jiného pro americkou CNN, Tomáš Etzler.