EduCafé v Bruselu

EduCafé v Bruselu bylo skvělé a prostor StamEuropa jsme zcela naplnili! Víc jak dvouhodinová diskuse v angličtině byla velmi zajímavá, debatovalo se jednak o tom, jak s dezinformacemi aktivně bojovat, ale třeba také o tom, jak dokáží čeští učitelé rozpoznávat dezinformace. Dostalo se i na důležitost mediální výchovy ve škole, stejně jako např. na problematiku blokování dezinformačních webů v době zahájení rusko-ukrajinské války. A třešinkou na dortu pak byla hra od Fakescape. Organizace byla skvělá, velmi chválím Dům zahraniční spolupráce. Na závěr pár fotek (po rozkliknutí).
Hodnocení článku:
Novinky
- Knížka Bezpečné chování na internetu pro kluky a pro holky je tu! Pomůže učitelům integrovat témata spojená s online bezpečností do běžné výuky
- Záznam hybridní přednášky pro učitele o pravdě a lži na internetu je volně k přehrátí
- Konferece Digitální wellbeing dětí a ERIS22
- Terepie sdílením s Ester a Honzou
- Reportáž České televize o aktivitách pro učitele v rámci hubu CEDMO
Nejčtenější na blogu
- Proč mají větné rozbory ve školách smysl a jak dokáží děti přivést k cizím jazykům, ale třeba také programování
- Máte za sebou mnoho let praxe v základním školství a chcete učit na pedagogické fakultě jako didaktik? Tak se připravte na minimální podprůměrný plat.
- Vysokoškolský pedagog by měl být ve vztahu ke studentům profesionál. Ale co když není?
- Problém českého školství je především v hlavách učitelů, jsou příliš spoutáni vlastní představou o tom, jak moc náročné učivo musí být. Škodí tak jak sobě, tak i motivaci dětí.
- Proměny českého školství v době koronavirové: Poučíme se, nebo ne?